شـبكة جنـين للـحوار

حياكم الله وبياكم واهلا وسهلا بكم في شبكتكم شبكة جنين للحوار ..
شـبكة جنـين للـحوار


  ABD’nin Amacı Bolge ulkelerine Yonelik Sald&#30

  شاطر
  avatar
  مـحمد أبو عـرة
  1
  1

  ذكر
  عدد الرسائل : 1256
  العمر : 32
  الأقامة : في المنفى...
  العمل : Technological techniques
  تاريخ التسجيل : 27/04/2007

  pal ABD’nin Amacı Bolge ulkelerine Yonelik Sald&#30

  مُساهمة من طرف مـحمد أبو عـرة في الأربعاء أغسطس 08, 2007 6:38 pm

  “ABD’nin Amacı Bölge Ülkelerine Yönelik Saldırısına Destek Sağlamak”  [ 08/08/2007 - 09:58 AM ]


  Filistin Enformasyon Merkezi  Filistin Başbakanı İsmail Heniyye, Özerk Yönetim Başkanı Mahmut Abbas’ın Siyonist yetkililerle sürdürdüğü görüşmeleri eleştirerek herkesin artık İsrail’le görüşmelerin yeniden gündeme getirilmesinin Filistin halkının yararına olmadığını anladığını belirtti.

  Amerikan idaresini Hamas’ı boykot etme ve Filistinlileri birbirine düşürme amacıyla tarafları kışkırtmakla suçlayan Heniyye, mevcut krizin ancak önkoşulsuz ve kapsamlı bir diyalogla aşılabileceğini söyledi.

  Yerel ve internet gazetecilerin daveti üzerine düzenlenen bir toplantıda konuşan Heniyye, siyonist yetkililerle görüşmenin Filistinlilerle diyaloğa geçmekten daha iyi olduğu düşüncesine kapılma tuzağına düşülmemesi konusunda Özerk Yönetim’i uyardı.

  Heniyye “Gazze’yi kuşatarak Filistin halkını yormak ve hükümeti zayıflatmak istiyorlar. Böylelikle Filistin hükümeti görüşme masasına yorgun gelecek ve ABD, istediği şartları dayatacak. Bize uyguladıkları kuşatmayla boyun eğdireceklerini zannetmeleri büyük bir yanılgı. Bunu yakında görecekler..” şeklinde konuştu..

  ABD’nin hedeflerini başaramadığını, Filistin halkının hükümete teveccühünün her geçen gün arttığını belirten Heniyye, ABD Başkanı George Bush’un önümüzdeki sonbahar düzenlemeyi planladığı uluslararası kongrenin esas amacının Amerika’nın bölgedeki Arap ve İslam ülkelerine yönelik saldırısına destek sağlamak olduğunu belirtti.

  Amaçlarının koltuk olmadığını belirten Heniyye, “Hamas ve el-Fetih aralarında anlaşırlar da İsmail Heniyye’yi istemiyoruz derlerse derhal makamımdan feragat etmeye hazırım. Makam-mevki bizim için amaç değil araçtır. Benim bu söylediğim tüm bakanlar için de geçerlidir. Biz makam ve mevki arzusunda değiliz. Biz nerede olursa olsun Filistin’e hizmet edebiliriz ve etmeye de hazırız” şeklinde konuştu..

   الوقت/التاريخ الآن هو الإثنين ديسمبر 10, 2018 3:00 am