شـبكة جنـين للـحوار

حياكم الله وبياكم واهلا وسهلا بكم في شبكتكم شبكة جنين للحوار ..
شـبكة جنـين للـحوار


  صنعت نوار غزه معرض نابودى

  شاطر
  avatar
  مـحمد أبو عـرة
  1
  1

  ذكر
  عدد الرسائل : 1256
  العمر : 32
  الأقامة : في المنفى...
  العمل : Technological techniques
  تاريخ التسجيل : 27/04/2007

  صنعت نوار غزه معرض نابودى

  مُساهمة من طرف مـحمد أبو عـرة في الجمعة سبتمبر 21, 2007 9:05 pm

  صنعت نوار غزه در معرض نابودی


  اقدامات جائرانه نظامیان صهیونیست در ممانعت از ورود کالا و مواد خام به نوار غزه از زمان سیطره جنبش مقاومت اسلامی حماس بر این منطقه، صنعت آن را در معرض خطر جدی قرار داده و خسارت های سنگینی به آن وارد کرده است.
  به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین به نقل از پایگاه اینترنتی "الجزیره نت" به باور ناظران و حقوقدانان "اسرائیلی"، اقدامات ظالمانه این رژیم که تازه ترین آنها تصمیم مسئولان سازمان گمرک دولت صهیونیستی برای حذف بار کد تعیین شده برای کالاهای فلسطینی است، اقتصاد غزه را تا لبه پرتگاه نابودی سوق داده است. این کالاها از طریق بنادر صهیونیستی وارد نوار غزه می شود.
  فواد السمنه رئیس اتحادیه صنایع فلزی می گوید که بستن گذرگاه ها و ادامه توقیف کالاهای وارداتی از بنادر فلسطین اشغالی، فعالیت های تولیدی و صنعتی را با بحران مواجه کرده است. وی افزود که کارخانه داران و صاحبان شرکت های فلسطینی در نوار غزه دیگر توان تحمل این وضعیت رقت بار را ندارند.
  وی خاطر نشان ساخت که فعالیت بخش های خیاطی و ساخت و ساز و دیگر حوزه ها کاملا راکد شده است.
  این مسئول فلسطینی خاطر نشان ساخت که اقدام مسئولان گمرک رژیم صهیونیستی در حذف بار کد تعریف شده برای کالاهای فلسطینی تجار و بازرگانان و صاحبان کارخانه را از وارد کردن مستقیم مواد خام از اماکن اصلی خود در کشورهای جهان محروم می کند و این اقدام موجب می شود تا شرکت های فلسطینی در وارد کردن این کالاها به تجار صهیونیستی تکیه کنند.
  السمنه تاکید کرد که اقدامات غیر قانونی و ظالمانه "اسرائیل" موجب افزایش سرسام آور هزینه ها و نرخ کالاها شده است.
  به باور وی انگیزه "اسرائیل" از محدود کردن واردات به 4 قلم کالا از جمله مواد غذایی، سوخت و دارو و علوفه فقط برای زنده نگه داشتن ساکنان غزه است.

  سر آغاز نابودی صنعت
  مرکز حقوقی صهیونیستی «دفاع از آزادی رفت و آمد» (مسلک) طی گزارشی اعلام کرد که بخش صنعت غزه در اثر کمبود شدید مواد خام در آستانه نابودی قرار گرفته است.
  در بخش دیگر این گزارش آمده است که کمبود این مواد موجب تعطیلی 2900 کارخانه از مجموع 3900 کارخانه در غزه و بیکاری 30 هزار کارگر که سرپرست 210 هزار نفر می باشند، شده است.
  این مرکز همچنین تلاش تل آویو برای ضربه زدن به اقتصاد غزه و بستن مرزها به روی افراد و کالاها را به شدت محکوم کرد.
  گفتنی است که در اثر تنگ تر شدن حلقه محاصره این منطقه، شمار زیادی از ساکنان غزه به کمک های آژانس های بین المللی بشر دوست و نهادها و ارگان های اجتماعی و دینی چشم دوخته اند.
  "ساری باشی" رئیس این مرکز معتقد است که تل آویو می کوشد از طریق اعمال فشار بر بیش از یک میلیون و 400 هزار زن و کودک و مرد فلسطینی به اهداف شوم سیاسی خود نائل آید و از مشکلات آنان برای ضربه زدن به حماس استفاده کند و نوار غزه را از کنترل این جنبش خارج کند.
  باشی خاطر نشان ساخت که سیاست مجازات دسته جمعی ساکنان غزه نقض آشکار قوانین بین المللی است. وی یاد آور شد که تخریب نوار غزه موجب افزایش تکیه بر عناصر تندرو و رادیکالی می شود.
  این مرکز از مقامات "اسرائیل" خواست تا ضمن تلاش در راستای گشودن گذرگاه المنطار با طرفین فلسطینی و بین اللملی در زمینه آزادی کالاهای توقیف شده همکاری کنند و به ساکنان نوار غزه اجازه صدور کالاهایشان از طریق گذرگاه ها را بدهند.


   الوقت/التاريخ الآن هو الأربعاء نوفمبر 14, 2018 1:30 pm