شـبكة جنـين للـحوار

حياكم الله وبياكم واهلا وسهلا بكم في شبكتكم شبكة جنين للحوار ..
شـبكة جنـين للـحوار


  ramazanda mescid-i aksa ya daha Fazla Sahip

  شاطر
  avatar
  مـحمد أبو عـرة
  1
  1

  ذكر
  عدد الرسائل : 1256
  العمر : 32
  الأقامة : في المنفى...
  العمل : Technological techniques
  تاريخ التسجيل : 27/04/2007

  ramazanda mescid-i aksa ya daha Fazla Sahip

  مُساهمة من طرف مـحمد أبو عـرة في الجمعة سبتمبر 21, 2007 8:53 pm

  Tutsak vekillerden Filistin halkına çağrı:


  “Ramazan’da Mescid-i Aksa’ya Daha Fazla Sahip Çıkalım”  [ 21/09/2007 - 11:50 AM ]

  Filistin halkı, İslam ümmetinin Kudüs’ü himaye eden kolu olma görevini devam ettiriyor
  Filistin Enformasyon Merkezi  Filistin Parlamentosu’ndaki Islah ve Değişim Grubu parlamenterleri, tutsak bulundukları hapishaneden yaptıkları çağrıda, Filistin halkından mübarek Ramazan ayında Yahudileştirme tehlikesine karşı Mescid-i Aksa’da daha fazla bulunmalarını ve burayı ziyaretlerini sıklaştırmalarını istedi.
  Tutsak vekiller Muhammed Ebu Tayr, Dr. İbrahim Ebu Salim, Ahmet Atvan, Mühendis Vail el-Hüseyni ve Muhammet Tutah yaptıkları açıklamada “Mescid-i Aksa, yaşayan vicdanlardan Yahudileştirme tehdidine ve arkeolojik kazı bahanesiyle altının kazılmasına karşı mücadele için mümkünse her gün orada bulunmalarını istemektedir” ifadelerini kullandı.
  Bu mübarek ayın Filistin halkı ve tüm Müslümanlar için fazilet ve bereket ayı olmasını temenni eden vekiller, Ramazan ayının gelişi münasebetiyle tutsak ve şehitlerin ailelerini tebrik etti.
  Vekiller, Arap ve İslam ülkelerinin bu mübarek ayın gelişini fırsat bilerek Mescid-i Aksa’nın himayesi için gereken desteği her zamankinden daha fazla vermeleri gerektiğini kaydetti.
  Tutsak vekiller, Kudüs’ün günden güne eriyen İslami kimliğine yeniden kavuşması için Kudüs Komisyonu’nun Fas Kralı başkanlığında yeniden canlandırılması ve İslam Konferansı Teşkilatı’nın yeniden harekete geçirilmesinin zaruretine dikkat çekti.
  Filistin halkının, İslam ümmetinin Kudüs’ü himaye eden kolu olma görevini sonuna kadar icra edeceğini belirten vekiller, bu halkın işgal devletinin baskı ve tehditlerine rağmen şehri İslami kimliğinden soyutlama planlarına bir set gibi duracağından emin olunmasını istedi.

   الوقت/التاريخ الآن هو الجمعة يناير 18, 2019 5:18 pm